School-logo-horizontal photo1

Καλώς ήλθατε στο δικτυακό μας ιστότοπο.

Καλό καλοκαίρι

kalo kalokairi

Eκδηλώσεις-Ομιλίες

Iούνιος 2015:

Παρασκευή 12 Ιουνίου: Γιορτή λήξης διδακτικού έτους.

Παρασκευή 5 Ιουνίου: Θεατρική παράσταση μαθητών Στ' Δημοτικού στα πλαίσια του Προγράμματος Αγωγής Υγείας: "Πρώτα μαθαίνω...μετά βοηθώ"

Πέμπτη 4 Ιουνίου: Συναυλία μαθητών  3ου Δημοτικού Σχολείου Αιγάλεω.

Μάρτιος 2015: Εκδηλώσεις για την ενδοσχολική βία και το σχολικό εκφοβισμό. Με αφορμή την 6η Μαρτίου η οποία είναι παγκόσμια ημέρα κατά της ενδοσχολικής βίας και του σχολικού εκφοβισμού

Τετάρτη 4-3-2015:  Oμιλία: Ενδοσχολική Βία (bullying) και "ρεπορτάζ" από την εκδήλωση.

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2014-15: 6 Οκτωβρίου 2014 με θεματικό άξονα: «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι».

Τα τρέχοντα Νέα μας

Μάρτιος 2015:

• 12ο Διαδημοτικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι των Δήμων Αιγάλεω-Χαϊδαρίου-Αγίας Βαρβάρας.

Το σχολείο μας πήρε μέρος στο 12ο Διαδημοτικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι των Δήμων Αιγάλεω-Χαϊδαρίου-Αγίας Βαρβάρας που διεξήχθη στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Αιγάλεω την Κυριακή 15/3/2015. Η ομάδα των μαθητών που το εκπροσώπησε κατέλαβε την πρώτη θέση ανάμεσα στις ομάδες όλων των σχολείων που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα.

• 1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής για παιδιά Δημοτικού με θέμα «Η δική μου πόλη»
Το σχολείο μας πήρε μέρος στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής που έγινε στις εγκαταστάσεις της Ελληνογερμανικής αγωγής στην Παιανία το Σάββατο 14/3/1015.

Μάιος 2015
14-15 /5 /2014
Επίσκεψη της ΣΤ' τάξης στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Αγωγής Καστρίου .
Πρόγραμμα "Ναϊάδες και Δρυάδες"