Αποχώρηση μαθητών Α’ Τάξης  μετά το τέλος των μαθημάτων.

Επειδή η αποχώρηση των μαθητών δεν γίνεται τμηματικά όπως η προσέλευση, αλλά όλων μαζί ταυτόχρονα στις 13.15, θα παρακαλούσαμε τους γονείς - κηδεμόνες των μαθητών της Α', πρωτίστως, να τηρείτε τις αποστάσεις κατά την παραλαβή των παιδιών στις εξόδους του Σχολείου.

Στη συνέχεια, οι γονείς/κηδεμόνες/συνοδοί των μαθητών της Α΄ Τάξης παρακαλείστε να μένετε λίγο πιο πίσω ώστε να αποχωρούν πρώτα οι μαθητές της Β΄ και Γ΄ Τάξης (που αποχωρούν από την ίδια έξοδο) και στην συνέχεια να έρχεστε για να παραλαμβάνετε τα παιδιά σας.

Όταν λοιπόν το κουδούνι χτυπά στις 13.15 για την αποχώρηση, οι άλλοι μαθητές κατεβαίνουν και φεύγουν … ο μαθητές/μαθήτριες της Α΄ Τάξης ΑΡΧΙΖΟΥΝ να μαζεύουν τα πράγματά τους και να ετοιμάζονται για την αποχώρηση

Ολόκληρο το έγγραφο εδώ